“AG Bank” ASC 2017-ci ilin 9 ayını 1 milyon 699,06 min manat zərər ilə başa vurub.
“Marja” Banka istinadən xəbər verir ki, cari ilin yanvar – sentyabr ayları ərzində “AGBank”ın cəmi gəlirləri 39 milyon 841 min manat, o cümlədən faiz gəlirləri 17 milyon 832 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 22 milyon 9 min manat təşkil edib.
Bankın faiz xərcləri 17 milyon 14 min manat, qeyri-faiz xərcləri isə 23 milyon 356 min manat təşkil edib. Xərcləri gəlirlərindən çox olduğu üçün Bank 9 ayı 529,08 min manat əməliyyat zərəri ilə başa vurub. Aktivlər üzrə mümkün zərərlərin ödənilməsi üçün xüsusi ehtiyatın yaradılmasına 1 milyon 40 min manat ayırma nəzərdə tutulduğundan “AG Bank” yanvar-sentyabr dövrünü 1 milyon 699 min manat zərər ilə bağlayıb.
Son 3 ayda Bankda örəmə vaxtı keçmiş kreditlərin məbləği 143 milyon 851,7 min manatdan 146 milyon 351,1 min manata yüksəlib. Bu, Bankın müştərilərə verdiyi kreditlərin 50%-dən çoxdur.