Çökmək nədir, milyonlarla kredit verib
28 il bank sektorunda uğurlu fəaliyyət göstərən DəmirBank hazırki iqtisadi durum şəraitində kiçik və orta sahibkarlığı, həmçinin fiziki şəxslərin maliyyələşdirilməsini həyata keçirir.
Bankdan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, son 4 ay ərzində Bank tərəfindən 12 milyon AZN həcmində yeni kreditlər verilmişdir.
Eyni zamanda DəmirBank filialları vasitəsi ilə bu müddət ərzində 30 milyon AZN həcmində 35 000-dən artıq pul köçürülməsi həyata keçirilib.
Bundan əlavə sözügedən müddət ərzində müştərilərə 3000-dək yeni plastik kart verilib.
2018-ci ilə DəmirBank daha sərfəli şərtlər ilə yeni istehlak və biznes kredit məhsullarını hazırlayır və bu istiqamətdə işlər bir müddətdir ki davam etdirilir.
"Bankda mövcud stabil vəziyyət və dayanıqlı inkişaf proseslərinin dəstəklənməsi və növbəti illər ərzində də davam etməsi, yarana biləcək bütün təhlükələrin və risklərin qarşısının alınması üçün Bank səhmdarları tərəfindən DəmirBank-ın məcmu kapitalının investorlar tərəfindən artırılması planı hazırlanıb və aidiyyəti Dövlət orqanlarına təqdim edilib. Bununla bağlı maliyyə sektorunun nəzarətçisi kimi çıxış edən Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən Banka lazımı tövhələr və dəstək göstərilir",- məlumatda deyilir.
Qeyd edək ki, bu gün bir sıra portal, guya DəmirBankın çökdüyü barədə xəbər yayıb.