Pakistan bankı Azərbaycanda zərər etdi
Pakistan Milli Bankı Bakı Filialı 2017-ci ili 104 min 910 manat zərər ilə başa vurub.
“Marja” Bankın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, ötən il filialın faiz gəlirləri 829 min manat 151 manat təşkil edib, qeyri-faiz gəlirləri üzrə 6,02 min manat zərər edib. Bankın faiz (2,3 min manat), qeyri-faiz (934,8 min manat) xərcləri gəlirindən çox olduğundan ötən ili 104 min 910 manat zərər ilə başa vurub.
Filial 2016-cı ildə 553,1 min manat faiz gəliri, 57,4 min manat qeyri-faiz gəliri əldə etmiş, həmin ili 14,7 min manat xalis mənfəətlə başa vurmuşdu.
31 Dekabr 2017-ci il tarixində Pakistan Milli Bankı Bakı Filialı 11 milyon 680 min manat cəmi aktivlərə, 1 milyon 467 min manat cəmi öhdəliklərə və 10 milyon 212 min manat cəmi balans kapitalına malik olub.
31 Dekabr 2016-cı il tarixində Pakistan Milli Bankı Bakı Filialı 11 milyon 263 min manat cəmi aktivlərə, 946 min manat cəmi öhdəliklərə və 10 milyon 316 min manat cəmi balans kapitalına malik olub.