Bank sədrindən "Dollar/Manat proqnozu"
“Unibank” ASC bu il Azərbaycanda ABŞ dollarının məzənnəsinin 1,7 manat səviyyəsində qalacağını proqnozlaşdırır.
Bu barədə jurnalistlərə açıqlamasında Bankın İdarə Heyətinin sədri Faiq Hüseynov deyib.
“Bizim proqnozumuz sabitlikdir. Doğrudur, dünyada, o cümlədən Azərbaycanda makro-iqtisadi vəziyyətə dəyişə bilər, amma ümid edirik və gözləyirik ki, məzənnə 1,7 manat səviyyəsində qalacaq”, - deyə o, qeyd edib.
"Bu il Unibank aktiv kreditləşmə siyasəti yürüdəcək"
Faiq Hüseynov, "Son üç ildə ilk dəfədir ki, "Unibank" ötən ili mənfəətlə başa vurub" deyib.
F.Hüseynov bildirib ki, bu il "Unibank" aktiv kreditləşməyə xüsusi diqqət yetirəcək: "Mikrokredit, istehlak kreditləri, kiçik və orta sahibkarlıq sahəsində kreditləşmə ilə bağlı mühüm planlarımız var".
F.Hüseynov rəhbərlik etdiyi bankın bağlanacağı ilə bağlı xəbərlərə də münasibət bildirib:
“Bu məlumatlar sadəcə şayiədir. Bu məlumatı yayan mətbuat orqanları onu sənədlərlə sübut etməlidirlər. Şayiələri şərh etmək istəmirəm. Heç kim deyə bilməz ki, Unibank depozitləri qaytarmaqda çətinlik çəkir. Bankın kapitallaşma ilə bağlı rəsmi açıqlamamız var, yaxın zamanlarda audit hesabatımız da çıxacaq. Biz ötən il bankın kapitallaşması prosesini də aparmışıq. Ötən il ərzində ümumilikdə 70 milyon manatdan çox kapitallaşma həyata keçirilib. Bizim konsolidasiya ilə bağlı hər hansı planımız yoxdur".