“PAŞA Bank Gürcüstan”dan 2,4 milyon manat xalis mənfəət!
“PAŞA Bank Gürcüstan” 2017-ci ili 3 milyon 523 min lari (2,4 milyon manat) xalis mənfəət ilə başa vurub.
“Marja” Bankın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, ötən ilin “PAŞA Bank Gürcüstan”ın faiz gəlirləri 11 milyon 765 min lari, qeyri-faiz gəlirləri 2 milyon 77 min lari təşkil edib.
2016-cı ildə Bankın faiz gəlirləri 12 milyon 785 min lari, qeyri-faiz gəlirləri 1 milyon 578 min lari təşkil etmişdi. “PAŞA Bank Gürcüstan” 2016-cı ili 5 milyon 103 min lari (3,5 milyon manat) xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Qısası, 2016-cı illə müqayisədə 2017-də Bankın faiz gəlirləri və xalis mənfəəti azalıb.
31 Dekabr 2017-il tarixində “PAŞA Bank Gürcüstan” 272 milyon 804 min lari cəmi aktivlərə, 165 milyon 997 min lari cəmi öhdəliklərə və 106 milyon 807 min lari cəmi kapitala malik olub.
31 Dekabr 2016-cı il tarixində “PAŞA Bank Gürcüstan” 282 milyon 485 min lari cəmi aktivlərə, 179 milyon 201 min lri cəmi öhdəliklərə və 103 milyon 284 min lari kapitala malik idi.
PAŞA Bankın Gürcüstanda verdiyi kreditlər 2016-cı ildəki 95 milyon 90 min laridən 111 milyon 679 min lariyə yüksəlib.
"PAŞA Baank Gürcüstan"ın 100% sahibi "PAŞA Bank" ASC-dir.