20 bank mənfəətdə, 4 bank zərərdədir - YENİLƏNİR
25 Aprel 2018-ci il tarixinədək Azərbaycanın 30 bankından 24-ü 2018-ci ilin 1-ci rübünün yekunu üzrə maliyyə göstəricilərini açıqlayıb. 6 bank (“AccessBank”, "AGBank”, “Bank Silk Vey”, VTB Azərbaycan, “Expressbank”, “XALQ” Bankı ) maliyyə göstəricilərini indiyədək dərc etməyiblər. Aprelin sonunadək bu bankların da maliyyə hesabatlarını açıqlayacaqları gözlənilir.
“Marja”nın məlumatına, ilk rübü, göstəricilərini açıqlamış 24 bankdan 20-si xalis mənfəətlə, 4-ü isə zərər ilə başa vurub. Ən çox xalis mənfəəti “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı”, “Kapital Bank”, “Paşa Bank”, “AFB BANK” və “UNİBANK” əldə edib. * “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı”ın mənfəət göstəricisi - vergilər və bank fəaliyyəti ilə bağlı gözlənilməz xərclər ödənilənədək mənfəətdir. Təkcə "Kapital Bank"ın xalis mənfəəti 20 bankın xalis mənfəətinə bərabərdir. Daha ətraflı aşağıdakı cədvəldən tanış ola bilərsiniz.