“Azərbaycan Dəmir Yolları” məsləhətə 8,2 milyon avro ödəyəcək
“Azərbaycan Dəmir Yolları” (ADY) QSC Bakı-Böyük Kəsik dəmir yolunun modernləşdirilməsi ilə əlaqədar texniki nəzarət üzrə məsləhət xidmətlərinə 8,2 milyon avrodan çox vəsait yönəldəcək. Bu barədə cəmiyyətdən məlumat verilib.
“ADY Bakı-Böyük Kəsik dəhlizi boyunca yeni enerji təchizat sisteminə keçid, işarəvermə sisteminin yenilənməsi və elektrik lokomotivlərin alınması ilə əlaqədar texniki nəzarət üzrə məsləhətçi qismində İspaniyanın "TPF Getinsa Euroestudios” və “Auxitec Tecnica Y Control SA” şirkətləri birgə müəssisəsini cəlb edib. Müvafiq tenderin qalibi olmuş birgə müəssisə ilə 2019-cu il mayın 13-də müqavilə imzalanıb”, - deyə məlumatda bildirilir.
ADY-dən verilən məlumata görə, eyni zamanda, “Getinsa Euroestudios - Auxitec Tecnica Y Control SA” birgə müəssisəsi ilə bir sıra xidmətlərin göstərilməsi haqqında 236 min dollar dəyərində əlavə müqavilə da imzalanıb. Müqavilənin detalları açıqlanmır.