“Bank Avrasiya” biznes kreditlərini azaldıb, istehlak kreditlərini artırıb
“Bank Avrasiya” ASC-nin biznes kreditləri portfeli 10 milyon manata yaxın azalıb.
“Marja” Bankın rüblük hesabatına istinadən xəbər verir ki, 30 Sentyabr 2018-ci il tarixində 69 milyon 433 min manat təşkil etmiş biznes kreditləri portfeli 30 Sentyabr 2019-cu il tarixində 59 milyon 793 min manat təşkil edib. Qısası, biznes kreditləri portfeli illik müqayisədə 9 milyon 640 min manat azalıb.
Eyni dövrdə istehlak kreditləri portfeli 1 milyon 664 min manat artaraq 5 milyon 147 min manata, daşınmaz əmlak kreditləri portfeli isə 5 milyon 466 min manat artaraq 25 milyon 97 min manata yüksəlib.
30 Sentyabr 2018-ci il tarixində biznes kreditləri portfeli 3 milyon 483 min manat, daşınmaz əmlak kreditləri portfeli 19 milyon 631 min manat təşkil etmişdi.
FİZİKİ ŞƏXSLƏR 10,5 MİLYON MANATINI GERİ GÖTÜRÜB
30 Sentyabr 2018-ci il tarixi ilə müqayisədə “Bank Avrasiya”nın depozit portfeli 6 milyon 808 min manat azalaraq 30 Sentyabr 2019-cu il tarixində 46 milyon 888 min manat təşkil edib. Ötən ilin eyni tarixində bu məbləğ 53 milyon 697 min manat idi. O cümlədən, fiziki şəxslərin depozitləri (əhalinin əmanətləri) 10 milyon 460 min manat azalaraq 37 milyon 974 min manata düşüb, hüquqi şəxslərin (şirkətlərin) depozitləri isə 3 milyon 652 min manat artaraq 8 milyon 913 min manata yüksəlib.