"Koç Finansal Hizmetleri" - 40,95%
İstanbul birjasında ticarət olunur - 18,08%.
Struktur dəyişikliyi əməliyyatı başa çatdıqdan sonra, "Koç Finansal Hizmetleri" şirkətinin 100% sahibi "Koç Holdinq" olacağından, "Yapı Kredi Bankası"nın 49.99% hissəsinə "Koç Holdinq" nəzarət edəcəkdir.
"Koç Holdinq"in İdarə Heyətinin sədri Ali Koç bildirib:
"UniCredit ilə 2002-ci ildə "KoçBank" ilə başlayan, 2005-dən bu yana isə "Yapı Kredi" ilə davam edən ortaqlığımız bankımızın inkişafına əhəmiyyətli kömək təmin etdi. Bilindiyi kimi "UniCredit" bir müddətdir portfelini optimallaşdırmaq strategiyasını icra edir. "Koç Holdinq" olaraq Bankımız üçün hədəflərimizi böyütdüyümüz bir dövrdəyik. Hər iki tərəfin öz strateji iş hədəfləri və məqsədləri istiqamətində ortaqlığımızı yenidən şəkilləndirmək qərarı verdik.
17 ildir icra etdiyimiz əməkdaşlıq üçün "UniCredit"ə təşəkkür edirik. Ölkəmizin iqtisadiyyatına və bankçılıq sektoruna olan inancımızın böyük bir göstəricisi olaraq, əməliyyatların tamamlanması il birlikdə "Yapı Kredi"də ən böyük pay sahibi "Koç Holdinq" olacaq. "Yapı Kredi" üçün yeni bir dövrün başlanğıcına şahidlik edirik. Bankımız yeni dövrdə güclənərək böyüyəcək. Yolumuza daha da iddialı davam edərkən, ölkəmizin iqtisadiyyatına təmin etdiyimiz dəstəyi və sərmayələrimizi artıraraq davam etdirəcəyik".
“UniCredit" Bankda birbaşa paya malik olduğundan istədiyi zaman və digər tərəfə məsləhətləşmədən üçüncü tərəfə səhm satışı edə biləcək.