14 sığorta şirkətinin öhdəlikləri artıb
"Naxçıvan Sığorta" ASC istisna olmaqla Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 21 sığorta şirkətindən 7-nin bu il yanvarın 1-nə öhdəlikləri illik müqayisədə az olub.
Bunlar "Meqa Sığorta", "Atəşgah Sığorta", "Azsığorta", "Azərbaycan Sənaye Sığorta", "Atasığorta", "Qala Həyat Sığorta" və "AXA Mbask" Sığorta Şirkəti ASC-lərdir.
Ən çox azalma "AXA Mbask"da (89,6%), ən az azalma isə "Meqa Sığorta"da (3,1%) qeydə alınıb.
Qalan 14 sığorta şirkətinin isə öhdəlikləri artıb. Ən yüksək dinamika "Xalq Həyat Sığorta" ASC-də (221,7 dəfə), ən aşağı dinamika isə "Atəşgah Həyat Sığorta" ASC-də (8,6%) qeydə alınıb.
"Naxçıvan Sığorta" ASC istisna olmaqla Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 21 sığorta şirkətindən 5-nin bu il yanvarın 1-nə öhdəlikləri 30 milyon manatdan çox olub.
Bunlar "PAŞA Həyat Sığorta" (327,208 milyon manat), "PAŞA Sığorta" (116,66 milyon manat), "Atəşgah Həyat Sığorta" (76,613 milyon manat), "İpək Yolu Sığorta" (47,762 milyon manat) və "Xalq Sığorta" (30,593 milyon manat) ASC-lərdir.
Qalan 16 sığorta şirkətindən 9-nun öhdəlikləri 10-30 milyon manat arasında, 7 şirkətin öhdəlikləri isə 10 milyon manatdan azdır.