Kredit Təşkilatlarına verilmiş kreditlər - 12%
Qiymətli kağızlar portfeli - 21%
Digər cari və uzunmüddətli aktivlər - 3%
PAŞA Bank 2019-ci ildə umumi kredit portfelini 33% artıraraq 2,296,988 min manata (2018: 1,780,782 min manat) çatdırmış və kreditləşmədə ciddi artım əldə etmişdir. Portfel üzrə effektiv ehtiyat dərəcəsi 2,8% (2018: 2,8%) təşkil etmişdir. Qeyd olunan dövr ərzində davamlı şəkildə müştərilərə xidmət göstərən Bank, son illər ərzində inkişaf etdirdiyi biznes əlaqələrindən bəhrələnir. Bunun nəticəsi olaraq, PAŞA Bankın müştəri depoziti bazası 2019-ci ildə 3,788,941 min manat (2018: 3,953,952 min AZN) təşkil etmişdir.
Müştəri depozitləri əsasən tələbli və müddətli hesablarda müvafiq olaraq 57% və 43 % nisbətində cəmlənmişdir (2018: 75% and 25%). Bank 2019-ci maliyyə ili üçün 77,097 min manat xalis mənfəət (2018: 74,053 min manat) elan etmişdir. Eyni dövr üçün toplam əməliyyat gəlirləri 251,385 min manat olmuşdur ki, bu göstərici keçən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 17% çoxdur (2018: 214,162 min manat). Bankın faiz gəlirləri 257,660 min manat, qeyri-faiz gəlirləri 51,383 min manat təşkil etmişdir. Nəticədə qeyri-faiz gəlirinin ümumi əməliyyat gəlirlərinə nisbəti 20% olmuşdur.
Beynəlxalq maliyyə institutları ilə əhatəli danışıqlar sayəsində geniş miqyaslı maliyyə alətlərindən istifadə imkanı əldə edən PAŞA Bank korporativ müştərilərinə daha çox ticari maliyyə xidmətləri göstərməyə nail olub. Bank, həmçinin Standard & Poor's qlobal reytinq agentliyindən kredit reytinqi aldıqdan sonra müştərilərin maliyyələşdirilməsi üçün daha yaxşı şərtlər əldə edib. İnstitusional səviyyədə Bank müştərilərlə məhsuldarlığı artıraraq vaxtında peşəkar xidmətlər göstərmək üçün müxtəlif seminarlar və təlimlər keçirib.
2019-ci ildə sənədləşmə əməliyyatları balansı (maliyyələşdirmə sonrası daxil olmaqla) 655,285 min manat (2018: 554,342 min manat) təşkil etmişdir. 2019-ci ildə PAŞA Bank sərmayə yetərlilik nisbətinin ARMB-nin kapital qoyuluşları üzrə tələbinə uyğun olaraq 11.9% açıqlamışdır (2018: 11.8%). Bank Basel II və Basel III dövrünü bitirdikdən sonra kapitalını dividendlər vasitəsilə səhmdarlara qaytararkən tələb olunan kapital səviyyələrinə diqqət yetirməyə davam edir.