Əli Həsənovun ailəsinə məxsus şirkətlər vergi borcunu kəskin azaldıb
Prezident Administrasiyasının ləğv olunmuş İctimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müdiri Əli Həsənоvun ailəsinə məxsus şirkətlər son 2 ayda dövlət büdcəsinə borcunu kəskin azaldıb.
12 şirkətin ümumi vergi borcu 208 min 97 manatdan 3 min 230 manata endirilib.
Belə ki, “Kaspi Liseyi” Ümumtəhsil Məktəbi MMC-nin vergi borcu tam ödənilib (182 055,86 manat), “Araz Teleradio” MMC-nin vergi borcu 17 459,54 manatdan 4,92 manata, “Kaspi Global” MMC-nin vergi borcu 8 562,63 manatdan 1,04 manata düşüb, “Golden Prince” MMC-nin vergi borcu dəyişməyərək 18,69 manat qalıb, “Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzi” MMC-nin vergi borcu 1 337,4 manatdan 1 713,23 manata qalxıb, “Kaspi” qəzeti redaksiyasının isə 1 492,01 manat vergi borcu yaranıb.
“Kaspi Education”, “Kaspi Mətbuat Yayımı”, “Kaspi-AZ”, “Kaspi-EC” və “Mətbuat Evi” MMC-lərin, eləcə də “Kaspi CO” MTK-nın əvvəlki kimi vergi borcu yoxdur.
“Kaspi Liseyi” Ümumtəhsil Məktəbi istisna olmaqla qalan şirkətlər Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Fikrət Əmirov küçəsi, 1 ünvanında dövlət qeydiyyatına alınıb. Onlara əsasən, Ə.Həsənovun həyat yoldaşı Sona Vəliyeva, oğlu Şamxal Həsənli və yaxın qohumu Azər Vəliyev rəhbərlik edir.