Tesla Rusiya və MDB-yə genişlənəcək
Elektromobil istehsalçısı Tesla şirkətinin direktoru Elon Musk (İlon Mask), qısa müddət ərzində Rusiya və Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) bazarlarına genişlənəcəklərini açıqlayıb.
Marja xəbər verir ki, Musk, paytaxt Moskvada təşkil edilən və video konfrans üsulu ilə qatıldığı "Yeni Məlumat" forumunda, Tesla-nın bölgə strategiyalarına dair məlumatlar verib.
Çində zavod açdıqlarını qeyd edən Musk, "Həmçinin Berlin, Texas və Kaliforniyada da zavod tikirik. Dünyanın digər yerlərində də zavodlar tikmək istəyirik və potensial olaraq Rusiyaya da baxırıq" deyib.
Tesla avtomobillərinin satışı üçün Rusiya və ətraf bölgələri də araşdırdıqlarını qeyd edən Musk, "Qısa müddət ərzində Rusiya bazarına genişlənəcəyik. Ayrıca daha da geniş bir şəkildə baxmaq lazımdır, Qazaxıstan və digər MDB ölkələrinə də genişlənəcəyik" deyib.
Kremlin spikeri Dmitri Peskovun "50 il ərzində dünya necə bir vəziyyətdə olacaq?" sualını cavablandıran Musk, "50 il ərzində nə olacağını təxmin etmək çətindir. Texnologiyada, kosmos səfərində, DNT araşdırmalarında böyük dəyişikliklər olacaq",- deyib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan da Müstəqil Dövlətlər Birliyinin üzvüdür.