Brexit-dən sonra şirkətlər bu şəhərə köçürlər
JPMorgan Dublində 137 milyon dollara ofis satın aldı
JPMorgan Chase & Co.-nun İrlandiyanın paytaxtı Dublində 12 min kvadratmetrlik yeni ofis binası satın almaq üçün əmlak şirkətilə anlaşıldığı bildirilir. "Marja" xəbər ki, şirkət, 1000-dən artıq adamın çalışacağı və tikintisi 2018-ci ilin sonuna doğru tamamlanacaq ofis üçün 137 milyon dollar ödəyəcək.
JPMorgan-ın İrlandiya departamentindən bildiriblər ki, "Yerli fəaliyyətlərimiz baxımından bu yeni bina bizə Avropa Birliyi içində əhəmiyyətli bir elastiklik təmin edəcək" deyilir. Şirkət İrlandiyadakı fəaliyyətlərini artırmağı və yüzlərlə insanı işə götürməyi planlaşdırır.
BREXIT-DƏN SONRA DUBLINE TƏLƏBAT ARTIB
Britaniyanın Avropa Birliyindən çıxması (Brexit) qərarından sonra bir çox şirkət Londondakı ofislərini başqa ölkələrə köçürməyə başlayıb. Dublinin də şirkətlərin ən çox üstünlük verdiyi şəhərlərdən biri olduğu və əmlak qiymətlərinin son dövrdə atdığı bildirilir.
JP Morgan-ın Dublində ofis aldığı Capital Dock bölgəsində artan tələbat səbəbindən bir çox yeni ofis binası inşa edilir. Mütəxəssislər, bir çox beynəlxalq şirkətə ev sahibliyi edən Dublinin simasının bir neçə il ərzində əhəmiyyətli dərəcədə dəyişəcəyini bildirir.