Mingəçevir və Şirvanın su və kanalizasiya sisteminin qurulması bu şirkətlərə həavalə olundu - 60 MİLYON MANATLIQ SİFARİŞLƏR
"Azərsu" ASC “Mingəçevir şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sisteminin yenidən qurulması” işlərinin satın alınması və “Şirvan şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sisteminin yenidən qurulması” işlərinin satın alınması üzrə tenderləri yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, Mingəçevir şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sisteminin yenidən qurulması tenderi üzrə qalib “Nort Vest Konstrakşn” MMC-dir. "Azərsu" bu şirkət ilə məbləği 40 milyon 735 min 656 manat olan müqavilə imzalayıb.
“Şirvan şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sisteminin yenidən qurulması” tenderi üzrə isə “Azərsutəchizattikinti” ASC qalib elan edilib. "Azərsu" bu şirkət ilə məbləği 19 milyon 180 min 467 manat olan müqavilə imzalayıb.
Bağlanmış 2 müqavilənin cəmi məbləği 59 milyon 916 min 121 manatdır.