SOCAR-ın prezidenti vəzifəsinin icrası ona həvalə edildi - SƏRƏNCAM
Bu gün Prezident İlham Əliyevin imzaladığı Sərəncam ilə, Rövşən Çingiz oğlu Nəcəf Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini vəzifəsindən azad edilib.
Marja.az xəbər verir ki, Digər sərəncam ilə, Rövşən Çingiz oğlu Nəcəf Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin birinci vitse-prezidenti təyin edilib.
Həmçinin, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) prezidenti təyin olunanadək həmin vəzifənin müvəqqəti icrası Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin birinci vitse-prezidenti Rövşən Çingiz oğlu Nəcəfə həvalə edilib.
“Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin Müşahidə Şurasının tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 23 yanvar tarixli 2446 nömrəli Sərəncamından Rövşən Nəcəf – Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini sözləri çıxarıllıb.
Bunlardan başqa, Elnur Aydın oğlu Əliyev Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini vəzifəsindən azad edilərək iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini təyin edilib.
SOCAR-ın prezidenti vəzifəsindən azad edilən Rövnəq İbrahim oğlu Abdullayev Azərbaycan Respublikası iqtisadiyyat nazirinin müavini təyin edilib.