“AtaBank” səhmdarlarının yığıncağını çağırdı
31 İyul 2017-ci il tarixində “AtaBank” ASC-nin səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcək.
“Marja” Bankın elanına istinadən xəbər verir ki, iclasın gündəliyinə Müşahidə Şurasının və İdarə Heyətinin hesabatları, 2016-cı il üzrə maliyyə hesabatlarının təsdiq edilməsi, mənfəətin bölüşdürülməsi və digər məsələlər daxildir.
Xəbər verdiyimiz kimi, “Caspian Development Bank”ın birləşməsilə daha da güclənən “AtaBank” 2016-cı il üzrə Audit hesabatını özünün rəsmi İnternet səhifəsində dərc edib.
Bankın 2016-cı il üzrə maliyyə hesabatları Beynəlxalq Maliyyə Hesabatları Standartlarına uyğun hazırlanmış və hesabatlara “Baker Tilly Azerbaijan” audit şirkəti tərəfindən rəy verilib.
Hesabatlardan məlum olur ki, 31 Dekabr 2016-cı il tarixində “AtaBank” 464 milyon 782 min manat cəmi aktivlərə, 410 milyon 337 min manat cəmi öhdəliklərə, 54 milyon 445 min manat cəmi kapitala malik olub. Bank ötən il ehtiyatların yaradılmasına 18 milyon 232 min manat ayırdığından ili cüzi zərərlə (319 min manat) başa vurub.
2017-DƏ GÜCLƏNİB
Xəbər verdiyimiz kimi, İyulun 1-də “Caspian Development Bank”ın “AtaBank”a qoşulması prosesi uğurla tamamlanıb.
Konsolidasiyadan sonra “AtaBank”ın bazar mövqeləri əhəmiyyətli şəkildə güclənib. Bankın cəmi kapitalı 142.8 mln. təşkil etməklə ölkə bankları arasında 4-cü mövqeni tutur (inteqrasiya prosesindən öncə 18-ci yer). Bankın aktivləri əvvəlki illə müqayisədə 29.8% artıb və 607.3 mln. manat təşkil edərək ölkənin 31 bankı arasında 14-cü yerdən 8-ci yerə qalxmağa imkan verib. “AtaBank” 2017-ci ilin ötən müddəti ərzində 2,5 milyon manatlıq mənfəətə çıxıb.