Dövlət şirkəti yığılmış zərərinin 100 milyon manata yaxınlaşdığını açıqladı
Bakı şəhərində və regionlarda yaşayış evlərinin və binalarının, təhsil, səhiyyə müəssisələrinin və digər sosial təyinatlı obyektlərin istilik təchizatını təmin edən dövlətə məxsus "Azəristiliktəchizat" ASC-nin 2021-ci ildə yığılmış zərəri 10 milyon 371 min 953 manat artaraq 98 milyon 917 min 830 manata çatıb. 2020-ci ilin sonunda "Azəristiliktəchizat" 88 milyon 545 min 877 manat yığılmış zərərə malik idi.
Yığılmış zərər şirkətin 92 milyon 761 min manat kapital ehtiyatlarını tamamilə silib.
Marja.az ASC-nin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, 31 dekabr 2021-ci il tarixində "Azəristiliktəchizat" ASC-nin cəmi aktivləri 189 milyon 678 min manat, o cümlədən qısamüddətli debitor borcları 20 milyon 121 min manat təşkil edib.
"Azəristiliktəchizat" ASC mənfəət və zərər hesabatını dərc etmədiyindən şirkətin gəlirləri, xərcləri, xalis mənfəəti və ya zərəri barədə rəqəmləri təqdim edə bilmirik. Ötən il "Azəristiliktəchizat"ın yığılmış zərərinin 10 milyon 371 min 953 manat artması şirkətin ili xalis zərər ilə başa vurduğuna işarədir.