Samsung 380 milyon dollarlıq zavod açır
Cənubi Koreyanın texnologiya nəhəngi Samsung, ABŞ-da 380 milyon dollarlıq zavod açacağını bildirib.
"Marja" xəbər verir ki, Samsung-dan verilən açıqlamada, ABŞ-ın Cənubi Karolina ştatında 2020-ci ildə açılacaq 380 milyon dollarlıq zavodun regionda 954 nəfərə məşğulluq təmin edəcəyi qeyd olunub.
Sözügedən zavodda ABŞ bazarı üçün ev alətləri istehsal ediləcəyi məlumatına yer verilən açıqlamada, Cənubi Karolina ştatının seçilməsilə bağlı olaraq bölgənin güclü tədarük zənciri və nəqliyyat infrastrukturu xüsusiyyətlərinə diqqət çəkilib
Açıqlamada fikirlərinə yer verilən Samsung Electronics-in icraçı direktoru B.K. Yoon, ABŞ bazarının şirkət üçün "ən sürətli böyüyən və ən mühüm istehlakçı bazarı" olduğunu vurğulayıb.
Samsung-un Cənubi Karolinada 800 nəfərə məşğulluq təmin edən çağrı mərkəzinin olduğunun qeyd edildiyi açıqlamada, şirkətin bu günə qədər ABŞ-da 10 milyard dolların üzərində investisiya etdiyi də vurğulanıb.