Pambıqçı şirkət “Daşkənd Beynəlxalq İnvestisiya Forumunda” iştirak edib
“MKT İK” MMC Özbəkistanın “Global Textile” şirkəti ilə qarşılıqlı investisiya sahəsində mümkün əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edib.(®) Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində, Daşkənd Beynəlxalq İnvestisiya Forumu (“TIIF-2023”) keçirilib.
Daşkənd Beynəlxalq İnvestisiya Forumu Mərkəzi Asiya regionu üçün irimiqyaslı dialoq platformasıdır, beynəlxalq investisiya və biznes təşkilatlarına Özbəkistanın investisiya potensialı ilə tanış olmalarına imkan verir.
Forumun məqsədi Özbəkistanın dinamik şəkildə inkişaf edən bazarına, inteqrasiyada maraqlı olan böyük xarici investisiya, maliyyə-iqtisadi təşkilatlarını və şirkətləri cəlb etməkdir.
Forumda “MKT İK” MMC-nin nümayəndələri də iştirak ediblər. Keçirilən görüşlər arasından Özbəkistanın “Global Textile” şirkəti ilə görşü xüsusi vurğulamaq lazımdır. Görüşdə əsas mövzu ölkəmizdə investisiya sahəsində mümkün əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi olub.
Qeyd edək ki, “MKT İK” MMC Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunda, əsasən pambıqçılıq sahəsində 25 ildən çox iş təcrübəsinə malikdir. Şirkətin fəaliyyətinin əsas istiqaməti ölkənin 20 pambıqçılıq rayonundan 15-ində pambığın yetişdirilməsi, tədarükü və daha sonra pambıqtəmizləmə müəssisələrində emalından ibarətdir.