"2022-ci ildə holdinqimizin dövriyyəsi 130 milyon manatdan çox olub"
"“Almet Holding 2016-cı ildən fəaliyyət göstərir. Şirkət Azərbaycan bazarı ilə yanaşı İngiltərə, Uels, Gürcüstan, Türkiyə və digər ölkələrdə təkcə metallurgiya və istehsalatla yox, eyni zamanda logistika xidməti göstərir. Holdinqimiz 2022-ci ildə ümumi dövriyyəsi 130 milyon manatın üzərində olub ki, bunun da 50%-indən artığı beynəlxalq şirkətlərimizin payına düşür".
Bunu Marja-ya “Almet Holding”in direktoru Namiq İbrahimov bildirib.
O qeyd edib ki, Holdinq bu il Ağdam Sənaye Parkında yeni müəssisənin yaradılmasına 13 milyon manat investisiya yatıracaq.
Namiq İbrahimov qeyd edib ki, "“Almet Holdinq” 2016-cı ildən ölkəmizdə və dünyanın bir neçə ölkəsində polad və polad məhsulları sahəsində fəaliyyət göstərir. Şirkətin əsas profili xammaldan yarımfabrikatlara və hazır məhsullara qədər polad çeşidli məhsulların ticarəti, eləcə də logistikası və digər əlavə dəyər xidmətləridir. Bizim keyfiyyətə tam zəmanət, alış, satış, maliyyə, sığorta və logistika həllərimiz müştərilərimiz və təchizatçılarımız üçün sərfəli təchizat zəncirinin idarə edilməsini asanlaşdırmaq üçün uyğunlaşdırılmışdır.
“Almet Holding”in Azərbaycanda ticarətçi şirkət - “Almet Trading” MMC, logistika şirkəti - “Almet Logistika” MMC, idarə edici holdinq strukturu - “Almet Holding” QSC fəaliyyət göstərir. Şirkətin eləcə də Gürcüstanda ticarətçi şirkəti - “Almet Trading Georgia” LLC, Türkiyədə ticarətçi şirkəti - “Almet Trading Turkey” LLC, Birləşmiş Krallıqda ticarətçi şirkəti - “Almet Trading UK” LLC, Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində "Almet Trading” DMCC fəaliyyət göstərir.