Tailand-Azərbaycan birgə şirkəti dərmanlar istehsal edəcək - 8,3 MİLYONA ZAVOD İNŞA EDİLƏCƏK, 56 İŞ YERİ AÇILACAQ
Pirallahı Sənaye Parkının yeni qeydiyyata alınmış rezidenti tərəfindən 8,3 milyon manat investisiyanın yatırılması ilə 56 nəfər daimi işlə təmin ediləcək.İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Pirallahı Sənaye Parkında yeni rezident - "Supreme Pharmatech Azerbaijan" MMC qeydiyyata alınıb, bununla da Sənaye Parkının rezidentlərinin sayı 6-ya çatıb.
Bu barədə Marja-ya İZİA-dan bildirilib.
Tailand-Azərbaycan birgə şirkəti olan "Supreme Pharmatech Azerbaijan" MMC tərəfindən Sənaye Parkının 2,5 hektar ərazisində bioloji aktiv qida əlavələrinin və dərman vasitələrinin istehsalını həyata keçirəcək müəssisə inşa ediləcək.
İnvestisiya həcmi 8,3 milyon manat təşkil edən müəssisədə 56 nəfərin daimi işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
Müəssisəsədə istehsal olunan məhsulların daxili bazara satılması ilə yanaşı, “Made In Azerbaijan” brendi altında ixracı da planlaşdırılır.
"Supreme Pharmatech Azerbaijan" MMC 1000 manat nizamnamə kapitalı ilə 202-ci ilin iyul ayında dövlət qeydiyyatına alınıb. Şirkətin qanuni təmsilçisi Hüseynli Emin Müşfiq oğludur. MMC-nin hüquai ünvanı Bakı şəhəri Səbail rayonu, Əhməd Cavad ev 3, m2-dir.