Dövlət tekstil şirkətindəki payını satıb
“Sumqayıt Tekstil” MMC-nin dövlətə məxsus payı özəlləşdirilib.“Sumqayıt Tekstil” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətindəki dövlət payının satışı ilə bağlı 30 may 2023-cü il tarixində elan edilmiş investisiya müsabiqəsinə yekun vurulub. Bu ilin 7 iyul tarixində müsabiqə komissiyası tərəfindən zərflər açılıb və iddiaçıların təklifləri qiymətləndirilib.
Dövlət Xidmətindən Marja.az-a bildirilib ki, İştirakçıların təkliflərinin təhlili aparıldıqdan sonra, daha əlverişli şərtlər təklif edən “Sumqayıt Texnologiyalar Parkı” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti investisiya müsabiqəsinin qalibi elan olunub.
Müsabiqə qalibi ilə imzalanmış alqı-satqı müqaviləsinə uyğun olaraq, investor dövlət büdcəsinə 5 milyon manatın köçürülməsinə, həmçinin 2 il ərzində müəssisədə 9,1 milyon manat həcmində İnvestisiya Proqramının icrasına dair öhdəliklər götürüb. İnvestisiya Proqramı çərçivəsində müasir avadanlıqların, nəqliyyat vasitələri və texnikanın, xammalın alınması, tikililərin təmiri və yenidən qurulması, infrastrukturun təkmilləşdirilməsi nəzərdə tutulur.
Müsabiqə qalibi investisiya qoyuluşları nəticəsində müəssisədə 350 yeni iş yerinin yaradılmasını planlaşdırır.