"Ziraat Bank Azərbaycan" Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən layihə həyata keçirir
Fəaliyyətində daima sosial yönümlü layihələrə önəm verən Ziraat Bank Azərbaycan Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr edilən, eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək məqsədilə “Bərabərlik dünyamızı birlikdə yaradaq” lozunqu altında layihəyə start verib.
Ümummilli lider Heydər Əliyev əlilliyi olan şəxslərə göstərdiyi diqqət və qayğısı ilə daima yüksək humanizm nümunəsi olub. Əlilliyi olan insanların ictimai həyatın bütün sahələrində iştirak etməsi üçün bərabər imkanlara malik olması, onların öz fərdi əmək qabiliyyətlərinə və maraqlarına uyğun dolğun həyat sürməsi Ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən həyata keçirilən sosial strategiyanın daim başlıca hədəfi olub.
Ümummilli liderin bu hədəfinin gerçəkləşdirilməsi məqsədilə Ziraat Bank Azərbaycan da əməkdaşlarına işarət dili təliminin keçirilməsinə başlayıb.
Təlimin məqsədi eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan şəxslərin Bank xidmətlərindən rahat şəkildə yararlanmaları, maneəsiz informasiya əldə etmələri üçün şəraitin yaradılmasıdır. Təlimdən əldə edilən biliklərlə Bank əməkdaşları eşitmə və nitq məhdudiyyəti olan müştərilərlə səssiz ünsiyyət quraraq Bankın məhsul və xidmətlərindən yararlanmalarına və bank əməliyyatlarını rahat şəkildə icra etmələrinə dəstək olacaqlar.
Qeyd edək ki, Ziraat Bank Azərbaycan bu təlim proqramını DanceAbility Azerbaijan Performans Şirkəti və Səssiz Ünsiyyət - JDİD İctimai Birliyi ilə birgə təşkil edir. Təlim yalnızca filial əməkdaşları üçün deyil, Bankın bütün departamentlərində fəaliyyət göstərən əməkdaşları üçün həyata keçirilir.