Dövlət Vergi Xidməti 10 ayda büdəcəyə 14,5 milyard manat toplayıb - 4%-DƏN ÇOX ARTIM
2023-cü ilin yanvar-oktyabr aylarında İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin xətti ilə dövlət büdcəsinə vergi daxilolmalarının həcmi 2022-ci ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 4,2% artaraq 14 mlrd. 593,5 mln. manat olub.
Marja xəbər verir ki, bu müddətdə qeyri-neft-qaz sektorundan vergi daxilolmaları ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 19,2% artaraq 8 mlrd. 387,4 mln. manat təşkil edib.
Naxçıvanda vergi daxilolmaları 33 faiz artıb
Naxçıvan Muxtar Respublikasında vergi daxilolmalarında müsbət dinamika davam edir. 2023-cü ilin 10 ayında MR Dövlət Vergi Xidmətinin xətti ilə büdcəyə 134.3 milyon manatdan çox vergi daxil olub ki, bu da ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 33 faiz və ya 32,9 milyon manat çoxdur.
Naxçıvan MR DVX-də qeydiyyatda olan vergi ödəyiciləri üzrə vergi daxilolmaları ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 39 faiz və ya 36,8 milyon manat artıb.