Dövlət Turizm Agentliyi xaricdə tədbirlərin təşkilini və reklamı bu şirkətə həvalə etdi
Dövlət Turizm Agentliyi (DTA) "2023-cü il ərzində xarici ölkələrdə keçiriləcək tədbirlərdə turizmlə bağlı təşkilati işlər və reklam kampaniyasının həyata keçirilməsi xidmətlərinin satın alınması" ilə bağlı müsabiqəni yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, müsabiqədə qalib şirkıt "Adzone-S" MMC-dir.
Şirkətin təklifinin qiyməti 2 milyon 483 min 900 manatdır.
Satınalma İndoneziya, Malayziya və Sinqapurda təmsilçilik xidmətlərinin satın alınmasını, Polşa, Çexiya və Slovakiyada yerli turizm sənayesi nümayəndələri ilə yol şousunun təşkilini, Latviya, Litvada və Estoniyada yerli turizm sənayesi nümayəndələri ilə yol şousunun təşkilini, Almaniya, Avstriyada yerli turizm sənayesi nümayəndələri ilə yol şousunun təşkilini, Almaniya, Avstriyada təmsilçilik xidmətlərinin satın alınmasını və Hindistanda yerli turizm sənayesi nümayəndələri ilə işgüzar görüşlərin təşkilini nəzərdə tutur.
Müsabiqə 08.09.2023-cü il tarixində başlayıb, 13.10.2023-cü il tarixində zərflər açılıb və 20.11.2023-cü il tarixində yekunlaşıb.
2012-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınmış və 1000 manat nizamnamə kapitalına malik olan "Adzone-S" MMC-nin direktoru Cəfərov Mircamal Böyükağa oğludur.