Yeni il bayramında hansı hədiyyələr verilməməlidir?
(®) Mütəxəssislər bir neçə məsləhət veriblər:
- Bayram ab-havasını pozan və sizi gündəlik həyata qaytaran əşyalardan çəkinin. Məsələn, qadınlar üçün qazan və ya tavalar, məişət texnikası, uşaqlar üçün dərsliklər, kişilər üçün, köynək, qalstuk.
- Həmkarına, tərəfdaşına və ya iş ortağına verilən hədiyyə standard olmamalıdır. Təqvim, dəftər, qələm, fincan kimi əşyalar almaq məsləhət deyil. Adətən bir şəxs bayramda təkrar-təkrar bu hədiyyələri almaqdan məmnun olmur. Keyfiyyətli və istifadə oluna biləcək, şəxsin hobbisinə uyğun ləvazimatlar seçmək daha yaxşıdır.
- Əksər bayram və əlamətdar günlər üçün universal variantlar: ətir, gül, gigiyena dəstlərini hədiyyə vermək olmaz. Yeni ildə kişilər üçün şərab, həm kişilər, həm də qadınlar üçün fərqli, faydalı qidalar, müxtəlif növdə və dadda çaylar və s. hədiyyə etmək olar.
Yeni ildə hədiyyə təqdim edəcəyiniz şəxsi məyus etməyin. Müdirinizə, həmkarlarınıza, tərəfdaşlarnıza, dostlarınıza, sevdiklərinizə və ya qohumlarınıza utanc və ya hətta təhqir hesab oluna biləcək hədiyyələr verməməlisiniz.
Hədiyyə vasitəsilə müəyyən bir insana nə qədər dəyər verdiyimizi, bizim üçün nə qədər əziz olduğunu göstərə bilərik. Ən dəyərlisi alıcı üçün xüsusi olaraq yığılmış və bağlanmış hədiyyələrdir. Hədiyyə keyfiyyətli və faydalı da olmalıdır.
Biz sizə "Heybə" (heybe.az) mağazasını tövsiyə edirik. Qaratikan, cökə, akasiya və digər çiçəklərin nektarından arıların hazırladığı ballar qablaşdırılaraq "Heybə" mağazasında satışa təqdim olunur. Ballardan başqa pətəklər, arı südü, bal qaymağı, yaşıl və qara çay növləri keyfiyyətli qablaşdırmada təklif olunur. Müxtəlif növdə və dadda təklif olunan çaylar Çin, Hindistan, Yaponya, Kenia və Viyetnamdan idxal olunur. "Heybə"də məhsullar hədiyyəlik dəst şəkilində də təklif olunur, məhsulları və qutunu özünüz də seçib hədiyyəni hazırlada bilərsiniz. Ətraflı: heybe.az