Nike Türkiyədə onlayn satışlarını dayandırıb
ABŞ-ın idman geyim markası Nike Türkiyədə onlayn satışlarını dayandırdığını açıqlayıb. Açıqlamada, qərarın, türkiyənin gömrük qanunvericiliyindəki son dəyişikliklər ilə bağlı olduğu və bu dəyişikliklərin alış-verişə təsiri araşdırıldığı bildirilib. "Sifarişlərin vaxtında çatacağına zəmanət verə bilmərik", - məlumatda deyilir.ABŞ-ın idman geyim markası Nike Türkiyədə onlayn satışlarını dayandırdığını açıqlayıb.
Marja xəbər verir ki, Şirkətin yaydığı açıqlamada, gömrük qanunvericiliyində edilən son dəyişikliklər ilə əlaqədar olaraq onlayn sifarişlərin dayandırıldığı bildirilib.
Şirkət gömrük qanunvericiliyindəki son dəyişikliyin alış-verişə təsirini araşdırdığını qeyd edib.
Nike yaranan narahatlığa görə müştərilərindən üzr istəyib və onlayn sifarişlərin rahat çatdırılmasına zəmanət verə bilməyəcəklərini bildirib.
Vergi dərəcəsi dəyişib
6 Avqust tarixli "Rəsmi Qəzet"də dərc edilən qərarla, poçt və ya sürətli yük daşımaları ilə bir şəxsə gələn və kommersiya xarakteri daşımayan, dəyəri 30 avronu keçməyən mallar və dəyəri 500 avronu aşmayan əczaçılıq məhsulları Avropa Birliyi ölkələrindən birbaşa gəlməsi halında 30 vergi tutulacaq.