Azərbaycan-İran birgə hökumətlərarası komissiyanın növbəti iclası Tehranda keçiriləcək
Azərbaycan-İran birgə hökumətlərarası komissiyanın növbəti iclası tezliklə Tehranda keçiriləcək.
Bu barədə Azərbaycanın İrandakı səfiri Əli Əlizadə "X"də yazıb.
O bildirib ki, oktyabrın 14-15-də Azərbaycan Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayevin İran İslam Respublikasına işgüzar səfəri həyata keçirildi:
“Baş nazirin müavini İran İslam Respublikasının Prezidenti tərəfindən qəbul olundu, İranın xarici işlər, yol və şəhərsalma, energetika, neft, iqtisadiyyat və maliyyə nazirləri ilə uğurlu və səmərəli görüşləri baş tutdu. Azərbaycan-İran əlaqələrinin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə olundu, eləcə də gündəmdə olan müştərək layihələr, regional və ikitərəfli məsələlər nəzərdən keçirildi. Keçirilən qəbul və görüşlərdə Azərbaycan-İran əlaqələrinin daha da gücləndirilməsi və əməkdaşlığın artırılması vurğulandı, iki ölkə arasında fəaliyyət göstərən hökumətlərarası birgə komissiyanın növbəti iclasının tezliklə yaxın aylarda Tehranda keçirilməsi qərara alındı”, - səfir bildirib.