Yanan binaya görə axtarışda olan iş adamı həbs edilib
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Xətai rayonu ərazisində 9 mərtəbəli yaşayış binasında baş verən yanğın hadisəsi ilə bağlı təqsirləndirilən və uzun müddət axtarışda olan Məmməd Vəliyevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başlayıb.
Hakim Fikrət Qəribovun icraatında olan prosesdə hazırlıq iclası keçirilib.İclasda təqsirləndirilən şəxsin anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
Qeyd edək ki, sözügedən hadisə ilə daha bir məhkəmə prosesi yekunlaşıb. Belə ki, Fərid Sadıqov, Zaur Əşrəfov və Nüsrət Muxtarovun təqsirləndirildiyi iş üzrə artıq hökm verilib. Hakim Eldar İsmayılov hər 3 şəxsə şərti cəza verib.
F.Sadıqov məhkəmədə ifadəsi zamanı bildirib ki, işləri icra edən “TNH” şirkətinin rəhbəri o yox, Məmməd Vəliyev olub. Həmin vaxt M.Vəliyev ölkədən qaçdığı üçün istintaqa cəlb edilə bilməyib və axtarış verilmişdi. O, 2 ay öncə ökəyə qayıdıb və həbs edilib. Digər təqsirləndirilən N.Nuxtarov isə təcridxanada vəfat edib.