- 11-29-cu yerlər: 100 AZN
- 30-101-ci yerlər: Dəyərli hədiyyələ
Layihənin Məqsədi və İnnovativ Yanaşması
Bu unikal layihə, Oenva MMC tərəfindən təqdim edilən və sırf oyun məqsədi üçün yazılan "DOGON" adlı üç bölümdən ibarət roman üzərində qurulub. İştirakçılar hər bölümü oxuyaraq məntiq və diqqətlərini sınayan tapmacaları həll edir və növbəti mərhələlərə irəliləyirlər. Layihə tamamilə onlayn şəkildə oenva.az saytında təşkil olunur və hər kəsə əlçatan olması ilə fərqlənir.
Bu layihə sayəsində gənclər sadəcə kitab oxumaqla deyil, düşünmə və məntiq bacarıqlarını da inkişaf etdirirlər. Demo versiyası ödənişsiz təqdim olunan layihə ilə iştirakçılar özlərini sınayır, rəqabət mühitində əylənərkən öyrənirlər.
Qeydiyyat və Ətraflı Məlumat
Qeydiyyat artıq başlamışdır və 25 fevral 2025-ci il tarixinə qədər davam edəcək. İştirakçılar iticket.az platforması vasitəsilə biletlərini əldə edə bilərlər. Layihənin bilet qiyməti 17.90 AZN təşkil edir və bu bilet bütün mərhələlərdə iştirak etməyə imkan verir.
Layihədə iştirak etmək üçün iTicket.az-dan "Oxumaq Qazandırır" adlı bileti əldə edib, oenva.az saytında şəxsi profil yaradaraq bileti təsdiqləmək kifayətdir.
Azərbaycan Gənclərinin Dünya Arenasında Yeni Rolu
"Oxumaq Qazandırır" layihəsi təkcə bir oyun deyil, Azərbaycanın dünyaya təqdim etdiyi bir intellektual və mədəni layihədir. Gənclərimiz bu layihə vasitəsilə kitab oxumağı gündəlik həyatlarının ayrılmaz hissəsinə çevirməklə yanaşı, beynəlxalq miqyasda intellektual güclərini nümayiş etdirirlər.
Bu layihə oxumağın gücünü bir daha vurğulayaraq göstərir ki, bilik və zəka hər zaman qalib gəlir!
Layihədə iştirak etmək istəyən şəxslər www.oenva.az saytına daxil olaraq ətraflı məlumat əldə edə bilərlər. Həmçinin +994 99 888 40 88 nömrəsinə WhatsAppdan yaza bilərlər.
Tələsin, yerlər məhduddur!