Naxçıvan şəhərinin başçısı Urumçi şəhərinə səfər edib
Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Cabbar Musayevin Urumçi şəhərinə rəsmi səfəri çərçivəsində Urumçi şəhərinin Meri cənab Yaqub Paydulla ilə görüşü keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 23 aprel 2025-ci il tarixində Çin Xalq Respublikasına dövlət səfəri çərçivəsində "Azərbaycan Respublikasının Naxçıvan Muxtar Respublikasının Naxçıvan şəhəri ilə Çin Xalq Respublikasının Sincan-Uyğur Muxtar Rayonunun Urumçi şəhəri arasında qardaşlaşmış şəhər münasibətlərinin qurulmasına dair imzalanmış Niyyət Məktubu"na uyğun olaraq ikitərəfli münasibətlərin qurulması müzakirə edilib. Müzakirələr çərçivəsində Naxçıvan şəhəri ilə Urumçi şəhəri arasında iqtisadiyyat, təhsil, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanları təklif edilib. Həmçinin əməkdaşlığın genişləndirilməsi və birgə layihələrin müzakirəsi üçün Urumçi şəhərinin rəhbərliyi Naxçıvan şəhərinə rəsmi səfərə dəvət edilib.
Qeyd edək ki, rəsmi səfərdə Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının müavini İmran Məmmədov da iştirak edir.