Azərbaycanda xəmir mayası isthsalçısının gəliri və mənfəəti artıb
"Azər Maya İstehsal" QSC 2024-cü ili 616 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 407 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Azər Maya İstehsal" QSC-nin xalis mənfəəti 2024-cü ildə 2023-cü illə müqayisədə 209 min manat və ya 51.3% artıb
Marja.az xəbər verir ki, Şirkətin əsas əməliyyat gəlirləri (satış) 2023-cü ildə 6 milyon 857 min manat ikən ,2024-cü ildə 7 milyon 198 min manat təşkil edib (341 min manat və ya 4,5% artıb).
Şirkətin daşınmaz əmlakın icarəsindən gəliri isə 2 dəfə azalaraq 8135 min manata düşüb.
31 dekabr 2024-cü il tarixində "Azər Maya İstehsal" QSC 8 milyon 120 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2023-cü ilin sonunda 8 milyon 674 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
Qeyd edək ki, 1973-cü ildə fəaliyyətə başlamış keçmiş Bakı Bulka-Maya zavodunun bazasında 1997-ci ilin may ayında tam özəlləşdirilmiş müəssisə olan "Azər Maya" yaradılmışdır.