"Holcim Azərbaycan" sement satışından gəlirini və mənfəətini açıqladı
Bakının Qaradağ rayonunda yerləşən zavodunda sement istehsalı ilə məşğul olan "Holcim (Azərbaycan)" ASC 2024-cü ili 19 milyon 544 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 12 milyon 922 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Holcim Azərbaycan"ın xalis mənfəəti ötən il 2023-cü illə müqayisədə 6 milyon 622 min manat və ya 51,2% artıb.
Marja.az "Holcim (Azərbaycan)" ASC və onun törəmə müəssisələrinin konsolidasiya edilmiş maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, Şirkətin satışdan gəlirləri 2023-cü ildə 166 milyon 535 min manat ikən, 2024-cü ildə 210 milyon 780 min manata yüksəlib (44 milyon 245 min manat və ya 26,6% artıb).
31 dekabr 2024-cü il tarixində "Holcim (Azərbaycan)" 114 milyon 578 min manat bölüşdürülməmiş mənfəətə malik olub.
Həmçinin, 31 dekabr 2024-cü il tarixində "Holcim (Azərbaycan)" ASC 296 milyon 733 min manat cəmi aktivlərə malik olub (2023-cü ilin sonunda 299 milyon 682 min manat).