Arıçıların konfransı keçiriləcək
Fevralın 4-6-da Bakıda Azərbaycan Beynəlxalq arıçılıq konfransı keçiriləcək.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyindən bildiriblər ki, konfransda iştirak etmək üçün bu günə qədər 155 nəfər qeydiyyatdan keçib. Azərbaycandan olan iştirakçılar arasında arıçılarla bərabər müvafiq dövlət qurumlarının nümayəndələri, alimlər, arıçılıq sahəsi üzrə mütəxəssislər, arıçılıq layihələri həyata keçirən ictimai birliklərin nümayəndələri də var.
Yerli və xarici mütəxəssislər, o cümlədən arıçılıq birliklərinin nümayəndələri Azərbaycan arıçılarını müasir arı saxlama texnologiyaları ilə tanış edəcəklər. Türkiyədə yayımlanan “Bereket TV” kanalının çəkiliş qrupu da qonaqlar sırasındadır.
Bundan başqa, bu ilin sentyabrında İstanbulda keçiriləcək 45-ci Ümumdünya Apimondiya Konqresinin təşkilat komitəsinin və elmi şurasının sədrləri, həmçinin digər səlahiyyətli nümayəndələr konfransda iştirak edəcəklər.
Konfransda arıçılığın bütün sahələrini əhatə edən mövzular müzakirə olunacaq.
Əlavə məlumatı www.konfransari.com internet ünvanından almaq olar.