Meyvə-tərəvəzdə yeni layihə!
Azərbaycan Meyvə-Tərəvəz İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası( AMTA) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maddi dəstəyi ilə Qusar, Quba və Xaçmaz rayonlarında “Regionlarda meyvə-tərəvəz istehsalı sahəsində çalışan kiçik sahibkarların AMTA-ya cəlb olunması, bilik və bacarıqlarının artırılması” layihəsinin icrasına start vermişdir.
AMTA-dan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, layihənin əsas məqsədi Ərzaq təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə dəstək, kənd təsərrüfatı ilə məşğul olan kiçik və orta sahibkarların ekoloji təmiz və rəqabətə davamlı məhsulların yetişdirmək sahəsində maarifləndirmə işinin və fitosanitar qaydalar üzrə təlimlərin təşkili,AMTA –nın regional şəbəkələrin yaranmasına dəstək və kiçik və orta sahibkarların ixraç potensialını genişləndirməkdir.
Layihə çərçivəsində ilk təlim – görüş 21-22 sentyabr 2018 –ci il tarixlərində Qusar rayonunda baş tutmuşdur.