“FİNCA Azerbaijan” Bakıda yeni filialını açır
“FINCA Azerbaijan” Qeyri-Bank Kredit Təşkilatı Bakıda yeni filialının açılışına hazırlaşır.
“Marja” xəbər verir ki, təşkilatın 15-ci filialı Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi Sakit Qocayev 29 ünvanında (Aygun Mall ticarət mərkəzinin qarşısında) açılacaqdır.
Yeni ofis öz işini irəli aparmaq istəyən kiçik sahibkarların FINCA-nın maliyyə xidmətlərindən faydalanmağa imkan verəcək.
Ötən il “FINCA Azerbaijan” filial şəbəkəsinin genişləndirilməsi planları çərçivəsində 9 yeni filial açaraq ofislərinin ümumi sayını 14-ə çatdırmışdı. “FINCA” 2020-ci ildə daha 8 filial açılmasını planlaşdırdığını bəyan etmişdi.
Məlumat üçün bildirək ki, “FINCA Azerbaijan” icma əsaslı 20 mikromaliyyə institutu və banka sahib “FINCA Impact Finance” şəbəkəsinin bir hissəsidir və Azərbaycanda 1998-ci ildən bəri fəaliyyət göstərir. Bu qlobal şəbəkə aşağı gəlirli müştərilərin öz maliyyəsini genişləndirməsi üçün onlara yenilikçi, məsuliyyətli və əsaslı təsir imkanları olan maliyyə xidmətləri təklif edir. “FINCA Azerbaijan” kiçik sahibkarların gəlirlərini artırmasını təşviq etmək niyyətilə onlara müxtəlif kredit məhsulları təklif edir.