Sumqayıtda fəaliyyət göstərən şirkətdən 1,6 milyon dollar xalis mənfəət
Yararsız akkumulyator və qurğuşun tərkibli xammalın toplanılmasını, saflaşdırılmış qurğuşun külçələrin istehsalını və ixracını həyata keçirən "Az-Lead" MMC 2021-ci ili 11 milyon 708 min dollar gəlir və 1 milyon 579 min dollar xalis mənfəət ilə başa vurub.
Marja.az xəbər verir ki, şirkət 2020-ci ildə 8 milyon 868 min dollar gəlir əldə etsə də ili 172 min dollar xalis zərər ilə bağlamışdı.
Xəbər verdiyimiz kimi, Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (AYİB) Azərbaycanın "AZ-LEAD" MMC şirkətinə 4,2 milyon dollar kreditin ayrılmasını təsdiqləyib. Həmçinin, “Az-Lead” MMC istiqrazlar yerləşdirməklə 1 milyon manat cəlb etməyə hazırlaşır. İstiqrazlar üzrə illik faiz dərəcəsi 13% təşkil edir.
“Az-Lead” MMC-nin nizamnamə kapitalı 100 % "İndart Holding" MMC-yə məxsusdur. Şirkətin müəssisəsi Sumqayıt şəhərində yerləşir.