Yaponiyanın səfiri "Holcim Azərbaycan"ın zavodunda olub, ağacəkmə kampaniyasında iştirak edib
Səfir qadınlarla onların fəaliyyətləri barədə söhbət etməkdən çox təsirlənib.(®) Yaponiyanın Azərbaycandakı səfiri cənab Junichi Vada sement məhsulları və dayanığlı inkişaf təşəbbüsləri ilə tanış olmaq üçün "Holcim Azərbaycan" şirkətinin Qaradağ Sement Zavoduna səfər edib.
Görüş zamanı səfir şirkət rəhbərliyi ilə alternativ yanacağın istifadəsi, tullantıların idarə olunması və tikinti tullantılarının təkrar emalı üzrə layihələri müzakirə edib.
Şirkətin əsas fəaliyyəti ilə yanaşı cənab Səfir Holcim-in qadınların səlahiyyətlərinin artırılması təşəbbüsləri ilə bağlı korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətləri ilə maraqlanıb. O, Ümid qəsəbəsində yerləşən Qadın Mərkəzinə baş çəkmək və yerli qadınlarla onların fəaliyyətləri barədə söhbət etməkdən çox təsirlənib.
Səfərin sonunda səfir zavodun ərazisində ağacəkmə kampaniyasında iştirak edib. Bu, yaşıllaşdırılması təşəbbüsü çərçivəsində ənənəvi tədbirdir. Görüşdən sonra səfir Azərbaycan cəmiyyətində dayanığlı inkişaf təşəbbüslərini təşviq etmək üçün Holcim ilə tərəfdaşlıq qurmağa hazır olduğunu bildirib.