“AFB Bank”da “kredit və depozit itkiləri ehtimalı” ilə 5 dəfə azalma
2017-ci ilin birinci rübünün yekununda 875.70 min manat açıqlanmış “AFB Bank” ASC-nin xalis mənfəəti, ikinci rübdə 173,8 min manata düşüb. Qısası bankın xalis mənfəəti təxminən 5 dəfə azalıb.
“Marja” Bankın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, Bank faiz və qeyri fazi gəlirləri çıxıldıqdan sonra 8 milyon 967 min manat əməliyyat mənfəəti əldə etsə də, bu mənfəətin 8 milyon 793 min manatı kredit və depozit itkiləri üzrə ehtiyata ayırılıb. Bu, bankda kredit və depozit itkiləri üzrə risklərin artdığına işarədir.
Ehtiyatlara ayırmadan sonra Bankın 173.8 min manat xalis mənfəti qalıb.
30 İyun 2017-ci il tarixində “AFB Bank” ASC 397 milyon 981 min manat cəmi aktivlərə ( o cümlədən 203 milyon 814 min manat kredit portfelinə) 318 milyon 582 min manat öhdəliklərə, ( o cümlədən 174 milyon 648 min manat depzoit portfelinə) və 79 milyon399 min manat cəmi balans kapitalına malik olub.
2017-ci il, (min manatla)